Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj ogrodzenia PCV są nieodłącznym składnikiem wszelkiej nieruchomo��ci.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez ogrodzenia. By można się było dostać na teren osobistej posesji niezbędna jest furta jak również brama.
Nie ulega wątpliwości ze bramy oraz furtki ogrodzeniowe powinny być porządnie wykonane bo narażone są na o wiele większe obciążenia niż pozostała cześć sztachety z Winylu na plot i furtę sztachetowa. Wiec jakie winny być furty oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furta winna być na tyle duża aby gwarantowała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furtka winna też zapewniać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Z reguły przyjmuje się iż furta ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo bądź lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe zwykle są powieszone nad murkiem bramka powinna być nieco wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe ażeby plotki z PCV na plot i furtę ze sztachetek było równej wysokości.

Przy wyborze plotki PCV na plot i furtkę sztachetowa istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno bądź dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania nieruchomości brama może być przesuwna czy tez rozwierana. Aby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki jakiemu brama będzie się samoczynnie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna trzeba wziąć w rachubę fakt że balaski z plastiku przy bramie powinno być na tyle długie by cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni aby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dobrać indywidualnie wg potrzeb, natomiast przyjęło się iż winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z jakiego brama i furtka ma być zrobiona. Te dwa elementy ogrodzenia nie powinny różnić się ani obrysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby plot PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachet wyglądało jednolicie. W sprzedaży osiągalne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furtki) a także drewniane ogrodzenia (sztachety które można zastosować do wypełnienia bramy ewentualnie furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar